Prethodno

Novoizabrana uprava kluba, izvješće stručnog odbora

Sljedeće

Ovo je nadopuna izvješća s godišnje skupštine.

Na redovnoj izbornoj Skupštini održanoj 23. ožujka 2006. izabrani su Predsjednik kluba, Dopredsjednik, Upravni odbor, Nadzorni odbor i Disciplinski odbor.

Upravni odbor:

  1. Vladimir Lasić – predsjednik
  2. Kerim Mujkić – dopredsjednik
  3. Pravomil Barin – počasni predsjednik
  4. Vladimir Bašic
  5. Boris Cetinić
  6. Zoran Emeršić
  7. Goran Nuskern
  8. Srđan Podvorac
  9. Tomislav Smoljanović

Nadzorni odbor:

  1. Nenad Mikulić
  2. Ivan Rebić
  3. Marijan Slepčević

Disciplinski odbor:

  1. Damir Hađina
  2. Marko Mijat
  3. Julijan Tomšić

Tajništvo će sazvati prve sastanke Nadzornog i disciplinskog odbora kako bi među sobom izabrali predsjednika i dogovorili se o načinu rada.

Tajništvo je i dalje u istom sastavu.

Glavni tajnik: Ivica Filipović

Administracija: Dubravka Matokanović

Prvi sastanak novog Upravnog odbora (na slikama) je potrajao malo duže jer su se novi članovi upoznavali sa zadacima koje treba obaviti, a njih ima puno. Zadaci su grupirani u nekoliko kategorija, a članovi UO dobili su zaduženja za uključivanje ostalog članstva u radna tijela (komisije ili odbore). Mnogo vas uskoro može očekivati poziv za uključivanje u grupu zaduženu za financije, organizaciju natjecanja, medijsko praćenje, pravna pitanja, uređenje i izgradnju, …


Izvještaj Stručnog odbora o radu u 2004. godini za Skupštinu kluba

Natjecateljski dio činila su 72 veslača i veslačice i treneri Nikola Bralića, Darko Mikšić, Tomo Grego i Ivan Golubiček. U Školi veslanja radili su Davor Garašić i Tomislav Pančić uz pomoć Antuna Kostelića.

Rezultati

Seniori, trener Nikola Bralić

Iz izvještaja Nikole Bralića:

Ovu sezonu započeli smo s 13 veslača; sedmorica veslača u kategoriju seniori A (Vekić, Martinov, Rebić, Šindler, Žugić, Lovrić i Ružić), a petorica u B kategoriju (Dragojević, Čulin, Rogulja, Čavrlj, Grbašić i Šitum). Pojedinačno za svakog veslača postavili smo po nekoliko ciljeva zavisno o njihovoj trenutačnoj kvaliteti. Dio veslača imao je ciljeve u međunarodnom i klupskom programu, a veći dio samo ciljeve u klupskom programu.

Mario Vekić Ostvario planirano: - plasirao se na SP i zauzeo 8 mjesto, - osvojio dva zlata na PRH (1x, 4x,), - 4. mj. na MI u 2x.

Oliver Martinov Nije u potpunosti ostvario planirano: - plasirao se na SP u 8+ i zauzeo 11. mjesto (planirano do 8.), - na PRH ostvario broncu i srebro što je i planirano (4+,4-).

Lenko Dragojević Ostvario planirano: - osvajanje zlatne i srebrene medalje na PRH (4x,2x), - nastup na MI (1x šesto mjesto), - nastup na SP za seniore B (1x 17. mjesto).

Martin Rogulja Ostvario planirano samo na PH ( 2. mj. 4-, 3. mj. 4+), dok na međunarodnom planu nije ostvario ništa jer nije nastupio na izbornoj regati zbog bolesti.

Petar Lovrić Nije ostvario ništa niti na domaćem niti na međunarodnom planu. Zbog bolesti Rogulje nije nastupio na izbornoj regati. Drugog partnera nismo mu uspjeli pronaći. Na PRH nije nastupio jer se morao vratiti na studij u SAD.

Davorin Šindler Ostvario je samo klupski program na PRH (4x 1. mj., 2x 2. mj.) Na međunarodnom planu nije ni sudjelovao, jer se koncem siječnja ozlijedio. Počeo je trenirati tek koncem svibnja što je bilo prekasno za uključivanje u međunarodni program. Odradio je SP za studente i osvojio 1. mj. u 2x.

Bojan Žugić Razbolio se sredinom listopada 2004. god. Oporavio se tek početkom ljeta, pa je djelomično pripremljen nastupio na SP za studente (1. mj. 2x) te 3. mj. u 2x na PRH. Ivan Rebić Bez pravog partnera na rimenu nije imao nikakve šanse za nešto značajnije. Uz to još je imao prometnu nesreću koja ga je udaljila iz treninga dva mjeseca. Na PRH ostvario je 2. mj. u 4-, te 3. mj. u 4+.

Vito Čavrlj i Nisu ostvarili željeni napredak. Vito je bio 5. u 1x na PRH, dok je Dražen bio Dražen Čulin 3. u 4+.

Ivan Šitum i Nisu ostvarili željeni napredak iako su imali volju i dobre uvjete da to naprave. Nikola Grbašić

Tomislav Ružić Prestao s aktivnim veslanjem u listopadu 2004.

ZAKLJUČAK

S rezultatom nisam zadovoljan jer ovi veslači mogu postići puno više nego što su postigli ove sezone. Bilo je objektivnih problema zbog čega to nisu ostvarili (istaknuo sam u tekstu) ali isto toliko bilo je i subjektivnih problema (slab angažman, neredovitost na treningu, neuredan život itd.).

Juniori, trener Darko Mikšić

Prema izvještaju Darka Mikšića:

Juniori su bili rezultatski najbolji dio kluba.

Tomislav Holi Iako je imao oscilacija u treningu ostvario je najbolji rezultat. Dugoročno, Tomislav bi se trebao više posvetiti treningu i urednijem životu kako bi talent pretočio u seniorske rezultate. Rezultati: - 2. mjesto na SP za juniore u 2x s Hrvojem Jurinom iz VK Trešnjevka, - 1. mjesto na PRH u 4x za SMA.

Domagoj Barlović i Nikola Žunić

Nastupali su kao dvojac, te su cijelu sezonu bili drugi iza posade Gusara. Pred SP formiran je 4- (uz Damira Martina VK Trešnjevka i Maria Bogdana VK Jadran Rijeka) koji je nakon puno problema Rezultati: - 2. mjesto na SP za juniore u 2x s Hrvojem Jurinom iz VK Trešnjevka, - 1. mjesto na PRH u 4x za SMA.

Valent Sinković Iako je cijele godine imao najbolje rezultate od svih juniora loša utrka u polufinalu SP dovela ga je na četvrto mjesto ostvarenih rezultata: - 7. mjesto na SP za juniore u 1x, - 1. mjesto na PRH u 1x JMA.

Kod Mlađih juniora treba pohvaliti Martina Sinkovića, Stjepana Matića i Bojana Katnića koji su cijelu godinu bili najbolji u Hrvatskoj, a izborili su se i za nastup u izbornoj vrsti na regati olimpijskih nada u Brnu. U toj kategoriji ima još mladih perspektivnih veslača.

Katarina Šebetić je bila najbolja veslačica, te je izborila nastup na SP u 2x JŽA s Lucijanom Crnogačom iz VK Krka. Šteta što dobri rezultati u početku sezone na SP nisu završili uspješnijim krajem od 10. mjesta na SP i drugog na PRH. Uz Katarinu na SP je u 4xJŽA nastupila i Lucija Nuskern te ostvarila 12. mjesto. Jelena Žunić, Maša Zibar, Ana Prosinečki, Kristina Valentić, Petra Barlović i ostale djevojke svoju priliku očekuju u 2006.

Kadeti, treneri Toma Grego i Ivan Golubiček

Izvještaj Tome Grege i Ivana Golubičeka:

U kategoriji kadeta nastupilo je 25 veslača i jedna veslačica. Osvojili su 57 medalja na domaćim i inozemnim regatama – 30 zlatnih, 18 srebrnih i 9 brončanih. U Klagenfurtu i San Giorgiu nastupali su za reprezentaciju grada Zagreba. Najviše medalja osvojili su Marijan Uroić, Marijan Filipović, Matija Sudić, Fran Vuletić, Helena Pavković. Pojavila su se i poznata prezimena Vedran Radonić i Luka Radonić, Ian Strelec, uz njih Matija Ilijaš. Uz dva srebra na PRH, treba upamtiti i rekord Marijana Uroića na 2000 m na ergometru koji sada iznosi 6:54

Prvenstvo Hrvatske

Ukupno možemo biti zadovoljni prikazanim. Zapamtiti ćemo tri prva mjesta u muškim samcima, a samo pola sekunde je nedostajalo Marijanu Uroiću da i četvrti samac (kadeti) postane prvak Hrvatske. Pobjedu u seniorskom samcu ostvario je Mario Vekić, uvjerljivo pobjedivši svoj partnera sa SP Antu Kušurina. U juniorima je Valent Sinković bio bez prave konkurencije, a slično je bilo s bratom Martinom za mlađe juniore. Ostale pobjede ostvarili su seniori s Holijem na štrokeru u četvercu na pariće (Davorin Šindler, Lenko Dragojević, Mario Vekić i Tomislav Holi), juniori u osmercu (Mislav Skrepnik, Ivan Sudić, Mislav Jordanić, Ivan Bujas, Antun Roca, Nikola Žunić, Domagoj Barlović, Valent Sinković i kormilar Hrvoje Šain), juniori u četvercu (Ivan Bujas, Antun Roca, Domagoj Barlović Nikola Žunić i kormilar Vicko Roca), te dvojac mlađih juniora Bojan Katnić i Stjepan Matić. Ukupna pobjeda nam je izmakla za 6 bodova, a izgubili smo ih na više mjesta nego pobjednik Iktus. Da je za seniore nastupao Petar Lovrić imali bi dva seniorska plasmana više, dvojac na pariće seniora je neočekivano izgubio, sve ženske juniorske posade su podbacile za jedno mjesto ili za nešto sekundi. Mlađi juniorski četverac također je ostao izvan vremena, samac kadeta … Samo dva do tri ovakva mala podbačaja manje donijelo bi nam prvo mjesto. Uz sve navedeno osvojili smo više bodova nego svi ostali zagrebački klubovi zajedno!!

U sportski dio možemo uključiti i studente i veterane. Davorin Šindler i Bojan Žugić su nastupili i pobijedili na SP za sveučilišta. Trener na natjecanju bio je Ivan Rebić.

Veterani su i prošle godine uspješno nastupali na niz regata u Hrvatskoj i inozemstvu, od utrka na 500 m, klasičnoj veteranskoj na 1000 m do daljinske na 36 km. Najviše pobjeda na domaćim i međunarodnim natjecanjima ostvarili su najaktivniji Križek i Mikšić, a pridružili su nam se i novi veterani Vujović i Skračić. Veterani su aktivno sudjelovali, pa čak i poticali razne akcije – hangar, splav …

Sve veću pomoć u radu pružaju uvijek aktivni liječnici Radovan Radonić, Tomislav Smoljanović, Tomislav Luetić, Stjepan Višnjić, stomatolog Željko Lovrić. Od nedavno imamo školovane fizioterapeute Ivana Golubičeka i Aleksandra Žigića. Stručni odbor će nastojati što bolje iskoristiti ovako vrsnu ekipu.

Iako je godina uspješno završila (bolje nego 2004.), dogodine realno možemo očekivati i nešto bolje rezultate. Svi u klubu, od veslača do trenera i uprave, znaju što i kako treba raditi, samo trebaju pronaći motiv i krenuti odlučno u novu sezonu. Krajem godine došlo je odo osipanja studenata, te u sljedećoj godini treba popraviti naglo narušenu suradnju. Posebno treba naglasiti veliko opterećenje Darka Mikšića. Smatramo da prema postignutim rezultatima u usporedbi s ostalim klubovima u Zagrebu imamo pravo na još jednog trenera sufinanciranog od VSZ-a (ZŠS-a).

Zagreb, 23. ožujka 2006. Predsjednik Stručnog odbora

Goran Nuskern


Dr. Vladimir Lasić: Klubski sportski ciljevi 2006. i dalje (word format)