Prethodno 7. veslački maraton Vukovar - Ilok Sljedeće

Zagreb, četvrtak, 7. listopada 2010.

Dodano je još slika. Pogledajte!

Zagreb, ponedjeljak, 4. listopada 2010.

GPS snimku utrke možete pogledati na linku: http://www.geotrag.com/veslacki-maraton-vukovar-ilok-2010-hr

Kratke upute za pregledavanje snimke:

Kad kliknete na link utrka se pokreće automatski. Ispod kartografskog prikaza su tabovi Info, Trag i Komentari. Bitan je tab Trag. Kada otvorite link utrka se pokreće automatski, i to 100 puta ubrzano u odnosu na stvarnu brzinu utrke. Te brzine je moguće povećati ili smanjiti odabirom drugog faktora ubrzanja. Snimku možete zaustaviti, pauzirati, ubrzati i usporiti te pustiti da ide sa gumbima za rad sa snimkom. Možete pobrisati ili prikazati tragove odnosno put kojim je čamac prošao. Ako se želite usredotočiti na samo jedan osmerac možete ga odabrati na popisu sa lijeve strane i zatim odabrati Prati odabrano. Vrijeme od kojeg želite da kreće snimka također možete podesiti upisom željenih parametara u Početno vrijeme. U gornjem desnom kutu aplikacije imate opciju Prati označene. Kada je to uključeno aplikacija se sama brine da su svi osmerci uvijek vidljivi. Ukoliko je isključeno, kartu treba ručno pomicati kako bi se pratili određeni sudionici utrke.
 

Vukovar, subota, 2. listopada 2010.

Ovogodišnji maraton održan je u gotovo idealnim vremenskim uvjetima - povremeno sunčano pa malo oblaka, temperatura 15 do 17oC, lagani kontra vjetar, brzina Dunava 6 km na sat uz nešto viši vodostaj. Sudjelovalo je 27 posada, iz svih dijelova Hrvatske, iz Slovenije, Mađarske, Italije i prvi puta, iz Njemačke. Veslači grada Zagreba popravili su rekord staze. 

Kao i uvijek, Vukovarci su nas srdačno dočekali. Navečer uoči utrke ponuđen je čobanac, tamburaši su svirali, veslači su pripremali čamce, družili se. I tada se dogodilo ono što se na natjecanjima gdje je mnogo čamac na malo prostora često dogodi. Jedan od nosača osmeraca napravljen od cijevi za građevinske skele, koji je nosio osam osmeraca "složio" se i osmerci su nalegli jedan na drugi. Drveni osmerac Glagoljaša iz Omišlja teže je oštećen, a još dva osmerca su manje oštećena. Vukovar je uvijek poseban. Nitko nije ni "zucnuo" već se prihvatilo posla. Osmerci su razmješteni, a majstor Slavko je radio skoro cijelu noć i ujutro su svi čamci bili spremni za start! Zasluženo je primio posebne pohvale i medalju Vukovarskog maratona! Ujutro je stigla i Empacherova peraja na posudbu iz Zagreba za drugi oštećeni čamac, ali Vukovarci su u međuvremenu već sami napravili novu, potpuno istu!

Posebnu je pažnju privukao Drezdenski "osmerac šišmiša", Fledermausachter, koji treniraju samo noću. Slutili smo da bi među njima moglo biti vrhunskih svjetskih veslača. Oni su, iako C kategorija, postigli najbolje vrijeme za veterane i ukupno treće vrijeme ovogodišnjeg maratona. Znali smo da je jedan od njih otac ovogodišnjeg svjetskog prvaka U23 u skifu, Karla Schulzea, koji će predstavljati Njemačku na svjetskom veslačkom prvenstvu u Novom Zelandu, a koji je kao junior bio svjetski prvak u 4x 2006. godine u Amsterdamu i drugi 2005. u Brandeburgu. Nakon utrke uz piće smo saznali da je u osmercu sjedio svjetski prvak iz lakog osmerca na Bledu 1989. Simpatični Nijemci su puni hvale za ovaj maraton, a koriste priliku da pozovu sve veterane na veteransku utrku na 5 km Dresderner Elbepokal 2011. koja se u Drezdenu održava zadnje subote u listopadu.

Što se tiče našeg osmerca, zbog iznenadnih promjena uzrokovanih bolešću u obitelji, odlaskom na juniorsku regatu u Trst, u zadnji čas je mijenjana posada i nakon dugo vremena ponovno su nastupili u B kategoriji!

Čestitke mladom zagrebačkom osmercu koji su, malo potpomognuti bržim Dunavom i višim vodostajem, ali usporeni stalnim kontra vjetrom, uspjeli postići bolje vrijeme od lanjskog osmerca sastavljenog od najboljih hrvatskih skulera!

Pogledajte sve relevantne podatke, prijave, apsolutne rezultate i rezultate po kategorijama na službenoj stranici maratona!

U nedjelju je dio veslača nastupio i na Miholjskoj regati u Osijeku.


priprema čamca za popravak

pomalo zaboravljene alatke, kajle,

autodizalica,

smola i staklena vuna.

pripreme za mimohod; veslačice - studentice svučilišta Lavoslav Ružička

prigodni govori; predsjednik VK Kaštela: "... u Vukovaru nam je najpriličnije 'mučat' ..."

zahvala Bogu za svaki dan i za svaki zaveslaj te blagoslov sudionika

sudionici predvođeni mažuretkinjama

i gradskom glazbom

inovacije: Medo na jedinici Mladosti s retrovizorom na kapi

Vlado, jedan od veterana koji je nastupio na svih sedam maratona

narodne nošnje s etnosajma koji se istovremeno održava, a tamburaši naši, maratonski (i svirali maratonski)

autor čobanca ove i prethodnih godina

odbor za doček, drugi s lijeva Beca, najdesniji Pirika

pripreme za 36 km

veteranke Iktus-Mladost-Neretvljanski Gusar-Vukovar

Buba, Jasa (Vukovar), Paula, Željana (Metković), Branka (Iktus), Višnja, Marica i Jelena (Mladost)

nakon odveslane utrke na pijesku Iloka

rastavljanje čamaca radi prijevoza u Vukovar

najaktivnija plesačica, kormilarka Istre s Becom

pa s Brkom, na stolu

Jasa sa suprugom Brkom

šokački šeširi

međunarodni stol, službeni jezik: tambure

mimohod veslača na nasipu

polaganje vijenaca

mažuretkinje

postrojavanje

 

 

kočija

pred klubom

pripreme za izlazak na vodu

 

 

Glagoljaši razrađuju taktiku (čemu li se smiju?)

izlazak na vodu u rukavcu Dunava

podjela medaljiv - osmerac Zagreba, novi rekord staze

Korana dnosno grad Karlovac, drugi apsolutno

 

 

Jelsa predvođena najstarijim sudionikom

Glagoljaš odnosno Omišalj

 

studentice zagrebačkog PMF-a

 

 

 

Mladost

 

Drezden, s veslom - poklonom i pozivom na regatu

Croatia

Trešnjevka

 

Istra

miks

veteranke Iktusa. Mladosti, Neretvljanskog Gusara i Vukovara

priznanje najstarijem sudioniku, uz pehar i nešto u vrećici

posebna nagrada za najbolje vrijeme, Zagreb

tamburaši

njemačko-englesko-hrvatsko-veslački jezik govore svi