Prethodno Otvoreno prvenstvo Zagreba i 7. regata ekonomskog fakulteta Sljedeće

Zadovoljstvo je s odobrenjem autora ponuditi link na mnogo veslačkih slika pa tako i ove regate, naročito studentskog veslanja, u galeriju Mladena Markovića !

Zagreb, subota, 26. ožujka 2011.

Na Jarunskom jezeru otvorena je veslačka sezona uz sunce, jak bočni vjetar, mjestimično velike valove i osjetnu razliku u stazama. Nije bilo fiksnog starta pa je bilo problema sa poravnavanjem i pravcem te se startalo bez prozviki, čim bi čamci zauzeli ravnopravan položaj. Stoga ne treba uspoređivati vremena različitih utrka jer je duljina staze prilično varirala.

Najviše zanimanja izazvale su utrke u kojima su nastupili naši svjetski prvaci. U skifovima je pobijedio Damir Martin ispred Valenta Sinkovića, Maria Vekića, Martina Sinkovića i Davida Šaina. Poslastica je bila utrka našeg 4x protiv studentskih osmeraca Rijeke, Ekonomije, Medicine, KIF-a, Prava i PMF-a u kojoj su uvjerljivo pobijedili.

Nastupilo je 17 klubova, a najuspješnija je bila HAVK MLADOST. Od 30 odrzanih finalnih utrka osvojili su 12 zlata: 2-v, 2xJMA, 1xKW, 1x JMB, 2x JMB, 1xJWB, 1xSML, 1xJMA, 4-JMA, 2xV, 4-V, 2xSW.

Rezultate pogledajte na stranicama VSZ-a!